Jsem Mořská Panna...

Září 2009

Třpytivé nadpisy

22. září 2009 v 19:56 | angie123 |  Ostatní

Glitter Words

Glitter Words

Glitter Words

Glitter Words
Glitter Words

Glitter Words

H2o obrázečky

22. září 2009 v 19:52 | ang123 |  Ostatní
>Oblečení H2o

22. září 2009 v 19:45 | angie123 |  Ostatní

Legenda o mořských pannách

22. září 2009 v 19:29 | angie123 |  Legendy
V různých starých knihách nalézáme zmínky o mořských pannách. Pročítáme-li některé jejích kapitoly, přesvědčíme se, že to nebyli vždycky jen dravci, bazilišci, jednorožci, mořští hadi, kteří bylí příčinami těch nejpodivuhodnějších dobrodružství, nýbrž že to byli často i jíní netvoři, třeba jako slon ohromní mořští raci, pro něž přeštípnutí námořníka bylo maličkostí, podivné ryby s kravskými nebo prasečími hlavami a pak, mořští démoni, lidé. Z těchto mořských lidských démonů jsou nejproslulejší "mořské panny", o nichž staří námořníci velmi rádi vypravovali různé historky.
Byly to půl panny a půl ryby. Ve starých spisech se zachovalo nejen mnoho jejich vyobrazení, ale také četné přednášky, které o nich s největší vážností proslovili staří učenci.
Zdá se, že tyto prastaré "mořské panny" si potrpěly na svůj zevnějšek zrovna tak, jako dnešní ženské. Ani jedna není podobná druhé, ale všechny jsou půvabné a svůdné. Některé stačil dlouhý rybí ocas, řídce posázený velikými šupinami, jiná se chlubila dvěma kratšími ocasy, hustě pokrytými šupinami. Některé měly dokonce jakási křidélka jako andělíčci. Ale už i mezi "mořskými pannami" byly živly výstřední, kterým se rybí ocasy nelíbily, známe obrázek jedné takové mořské modelky, která nasadila na svůj svůdný ženský předek zadeček jakéhosi psa.
Ale nebyly to jen "mořské panny", o nichž staří námořníci vypravovali a v které staří učení profesoři věřili, nýbrž byly to i jiné lidské obludy. Tak třeba roku 602 vojenský velitel byzantského císaře Mauritia, Menas, viděl prý ve vlnách nilského ústí dva "mořské lidi". Takovým "mořským člověkem" byl asi i mohamedánský prorok Oen (Oannes) a nechybí ani tvrzení, že snad právě tento se stal předlohou pro všelijaké fantastické obrazy "mořských Turků", o nichž se zmiňují některé staleté knihy renesanční doby. Také "mořský mnich" je známou figurkou, která dlouho strašila v starých vědeckých knihách.
Mnohé tyto mořské lidské obludy byly i chyceny. Tak je třeba zaznamenáno, že roku 1187 byl chycen u Oxfordu jakýsi "mořský muž", který ale utekl.Roku 1305 byl chycen v Holandsku jiný "mořský muž", který prý měl na: sobě brnění, tomuto se však nepodařilo utéci, nýbrž po třech nedělích bídně zahynul v Dokkumu. Někdy v letech 1400-1405 se prý podařilo holandským mlékařkám chytit kdesi v okolí Haarlemu opravdovou "mořskou pannu". Odvedly ji domů, oblékly ji a naučily ji prý i příst; žila pak několik let, ale neustále musela býti hlídána, protože stále chtěla uniknout do moře. Poslední "mořskou pannu" ulovili prý rybáři asi roku 1819-1820 kdesi u Shetlandských ostrovů, byl to ovšem asi dnešní kapustňák. Vzácný úlovek se podařil kdysi počátkem XV. století v Adriatickém moři. Tam byl tehdy dokonce uloven "mořský čert", obluda s rohatou psí hlavou a dlouhým rybím ocasem.

Mořské panny

22. září 2009 v 18:58 | ang123
pacc
Cleo Sertori

Cleo nosí většinou barvy světlejší. A to zejména růžovou, fialovou, bílou, žlutou a nebo modrou. Má ráda tílka a džíny nebo tílka a minisukně, přes tílko si občas dá nějaké delší tričko nebo něco a vypadá to jako dvojité tričko.
Její barvou vlasů je hnědá barva a je typická svými vlnitými vlasy. Vlasy si dává do culíku poměrně vysoko umístěného, občas si udělá jeden nebo dva copánky. Někdy si dá čelenkovou velkou gumu hnědé barvy a vypadá to moc pěkně, zrovna dnes jsem si takovou pořídila z Německa a vypadá ve vlasech fakt perfektně.¨
Emma Gilbert

Emma je typická svou oblíbenou modrou barvou. Ještě má ráda bílou a nějaké jiné barvičky, ale modrá a bíla je u ní vážně typická.Často nosívá dlouhé kalhoty ve zvonech a tílka modré nebo bílé barvy, v nových dílech nosí krátké džínové šortky.
Její barvou je blond a vlasy má jako jediná rovné. Vlasy má většinou svázané v culíku - gumička jsou prameny jejích vlasů omotané kolem dokola. Nosívá je ale na rozdíl od Cleo často rozpuštěné. Ještě si dělá kolem ucha ze shora dolů copánky - moc jí to sluší.
Rikki Chadwick


Rikki je typická svou červenou a černou barvou. Nosí také hodně tílka této barvy, ale i sukně, kalhoty anebo tříčtvrťáky. Červená a černá jsou barvy rebelů stejně jako je Rikki, proto na ní snad nikdy neuvidíte šaty (jen jednou a to plesové).
Rikki nosí vlnité blond vlasy a ofinku. Vlasy nosí často rozpuštěné, ale i v různých ohonech.

Mořské panny -lež nebo pravda???????

22. září 2009 v 18:47 | angie123
Mořské pany-lež nebo pravda?
Námořníci na celém světě si vždy vyprávěli neuvěřitelné historky o tom, co na svých cestách viděli. Byly to mořské panny či vodní příšery, které je lákaly do určitých míst i je napadaly. Časem se na tyto podivné historky zapomnělo ale je dost pravděpodobné že lodníci a námořníci nelhali.

Bojovníci
Historka vypráví, že se v roce 1547 vydala španělská galeona na cestu z Peru do Španělska. Cestou byla napadena anglickými piráty a mezi plavidly se rozpoutal krutý boj na život a smrt. Najednou se stalo něco neuvěřitelného - z hloubi moře se vynořilo několik desítek mořských rytířů ozbrojených šupinatými pancíři a s hlavami pokrytými špičatými přilbami. Když jedna z lodí vypálila salvu ze svých děl, tak se válečníci ponořili a zanedlouho se útočící lodě rozlomily a za podivných okolností klesly ke dnu.


Mořské panny
V současné době se vědci shodují na tom, že mořská panna je vlastně kapustňák, neboli býložravý mořský savec s předními končetinami změněnými v ploutve a s vodorovnou ocasní ploutví. Některé zjevení mořských panen by se tím daly vysvětlit ale zase ne úplně všechny.
Učitel ve Skotsku uviděl v roce 1809 na pobřeží sedět ženu s bujným poprsím. která měla od pasu dolů rybí ocas.
Také tvor který byl vyloven v pol.20 stol. u Shetlandských ostrovů nebyl zrovna kapustňák. Vypadal spíš jako chlupatá ženská s rybím ocasem a vydával pronikavý křik. Proto jej hodili raději zpět do moře.
Další případ byl ohlášen v roce 1830 z Hebrid. Blízko u břehu si hrála malá holčička kterou náhodně strefili kamenem do hlavy. Moře již vyplavilo jen mrtvolku asi čtyřleté dívenky s rybím ocasem.

Ale historky o mořských pannách nejsou jen z hluboké historie. V roce 1977 vyplavila bouře neznámou bytost do kanálové stoky v Pretorii v Jihoafrické republice. Svědkové ji popsali jako bílou ženu s krásnými ňadry a šupinatým ocasem. Nakonec jí lidé pomohli vrátit se zpět do oceánu. O rok později byla další krásná podivná dívka viděna na Filipínách a v roce 1981 v Austrálii a v roce 1986 na pobřeží Španělska.

Kdo však tito tvorové jsou?
Věrohodně vysvětlit existenci mořských bytostí se nepodařilo dodnes. Zvířata to zřejmě nejsou. Tvorové z hlubin oceánů jsou svou inteligencí srovnatelní s lidmi. Podle některých badatelů by mohlo jít o druh Homo sapiens, který se oddělil od suchozemské formy a vrátil se zpět do vody. Mají proto plíce i žábry a mohou žít pod vodou i na souši.
To potvrzuje i případ který se stal v 16. století v Holandsku. Rybáři ulovená dívka se zamilovala do jednoho z nich a zůstala na povrchu. Trochu se naučila mluvit a živila se splétáním sítí.
Ale legendy nám nabízejí i opačné vysvětlení. Jedná se o lidi, kteří zmizeli v moři aby se po nějaké době znovu vynořili s rybím ocasem na svém těle.
V roce 1841 se při bouři v Indickém oceánu utopil námořník z lodi Great King. O dva roky později byl na tom samém místě spatřen svými druhy živý ve vodě opět. To už měl ale šupinatý ocas a vyprávěl, že teď je konečně šťastný ale více ze svého tajemství prozradit nechtěl nebo nemohl.


Je vidět, že právě moře a oceány jsou ještě jedny z nejméně prozkoumaných částí planety a my se jen můžeme domnívat co před námi ukrývají za tajemství.


Zdroj:http://h2ojustadddwater.blog.cz/

O Brittany

22. září 2009 v 18:35 | angie123 |  Ostatní
INFORMACE O BRITTANY BYRNES ( CHARLOTTE WATSFORD )
Povolání: herčka
Věk:19
Datum narození: 09.07.1989
Místo narození: Sydney,Austrálie
Znamení: Rak


Zdroj:http://h2ojustadddwater.blog.cz/

O Ashovi

22. září 2009 v 18:33 | angie123 |  Ostatní
Ash je cvičitel koní. Emma ho poprvé neměla moc ,,oblibě'' ale pak se do něho zamiluje.
Pak začne studovat a stane se vedoucí Juicenet (džusbaru),a to Emmu ješte víc naštve,
protože ona se chtěla stát vedoucí.

Zdroj:http://h2ojustadddwater.blog.cz/

Nějaké fotky Belly

22. září 2009 v 18:23 | angie123 |  Ostatní

O Indianě Evans

22. září 2009 v 18:17 | angie123 |  Indiana Evans
Povolání: Herečka
Věk: 19
Datum narození: 27. 07. 1990
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 161 cm

Filmografie

Jako herečka
2005 -Home and Away: Romances role:: Matilda Hunter
2005 -Home and Away: Weddings role:: Matilda Hunter

s Bellou

22. září 2009 v 18:12 | angie123 |  Spolu

Nové fotky z H2o

22. září 2009 v 18:01 | angie123 |  Spolu

A nakonec...
Rikky a Zane

Pheobe Tonkin Fotečky

20. září 2009 v 19:52 | angie123 |  Pheobe Tonkin

Cleo 2 podoby

20. září 2009 v 19:50 | angie123 |  Pheobe Tonkin

Cleo MP (mořská panna)

20. září 2009 v 19:49 | angie123 |  Pheobe Tonkin

Dvě podoby Emmy

20. září 2009 v 19:48 | angie123 |  Claire Holt

Dvě podoby Rikky

20. září 2009 v 19:48 | angie123 |  Cariba Heine

Zase něco o Rikky

20. září 2009 v 19:47 | angie123 |  Cariba Heine
Rikki Chadwick žije společně s tátou v málém domku v pronájmu.Je soutěživá,vtipná,trochu chamtivá.je to taková rebelka.Miluje Zanea od sameho začatku,připada vam to že ho nenavidi,ale ona mu děla naschvali aby si ji všiml,říkejte si co chcete ale ja si myslim že to tak je!Je blondýna ale určitě hloupá není, ja si totiž myslim že je dost mazaná.

Rikky MP (mořská panna)

20. září 2009 v 19:45 | angie123 |  Cariba Heine

Emma obrázky

20. září 2009 v 19:44 | angie123 |  Claire HoltNO ORDINARY GIRL!!!

BLOG O H2O JUST ADD WATER V8S VÍTÁ:-)